Про реалізацію у 2018 році Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки
Нинішня ситуація у країні вимагає від педагогів, батьків, громадськості особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання учнів та молоді. На вимогу часу розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 743 – р, «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки», наказом відділу освіти райдержадміністрації 28.12.2017 № 594 затверджено план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до вищезазначених наказів у плани виховної роботи закладів освіти району вносяться зміни і доповнення, складено та затверджено графіки щомісячних тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.
Успішній реалізації завдань щодо виховання у дітей духовних і моральних цінностей сприяє заклад позашкільної освіти Іршавський районний центр позашкільної роботи, що є осередком національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у позаурочний час. На базі закладу позашкільної освіти району функціонують гуртки краєзнавчо-патріотичного спрямування, у яких займаються діти шкіл району. Всі вони беруть участь у Всеукраїнських експедиціях учнівської та студентської молоді „Моя Батьківщина – Українаˮ, «Люби і знай свій рідний край», «Мій рідний край очима сучасників» основними завданнями яких є: виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу, формування активної громадянської позиції. Експедиція „Моя Батьківщина – Українаˮ проводиться за такими напрямками: „Духовна спадщина мого народуˮ, „Козацькому роду нема переводуˮ, „Із батьківської криниціˮ, „З попелу забуттяˮ, „Геологічними стежками Україниˮ, „Географія рідного краюˮ.
З метою формування в учнів національної свідомості, любові до рідного краю, розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України, забезпечення духовної єдності поколінь та вивчення пам’яток матеріальної і духовної культури у навчальних закладах району функціонують сім краєзнавчих музеїв (на базі Арданівської, Великораковецької, Кушницької, Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Климовицької, Смологовицької, Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів), два історико-краєзнавчі музеї (на базі Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, один музей бойової слави на базі Довжанської ЗОШ І-ІІ ступенів та один літературний музей Юрія Станинця на базі Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.
- патріотичних почуттів учнівської молоді сприяє й участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах: Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням; Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика; Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Відрадно, що за підсумками обласного конкурсу «Лист, вірш, малюнок до матері» учениця 9 класу Дунковицької ЗОШ І-ІІ ст. Курах Олександра зайняла перше місце в номінації «Вірш до матері».
Національно-патріотичне виховання у закладах освіти району спрямовується на залучення учнів до глибинних пластів національної культури й духовності, формування в дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури.
У закладах освіти району створюються сприятливі умови для розвитку пластового (скаутського) руху, спрямованого на всебічний розвиток особистості, їїморальних, духовних і фізичних якостей, патріотичне виховання підростаючого покоління, відродження історичних та культурних традицій Українського народу.