Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Виклик хибний - відповідальність реальна

Дата: 10 січня о 15:07
Автор: Лендєл Н. І.
11 переглядів

Відповідно до Основних орієнтирів виховання та Національної стратегії розвитку освіти формувати соціально зрілу особистість, виховувати правову культуру учнів, спонукати їх до постійного самоконтролю .
Коли трапляється біда, люди одразу ж звертаються за допомогою до певних служб. Навіть діти знають, що «101», «102», «103» - це телефони екстреної допомоги у відповідних ситуаціях . І тут не до жартів. Нажаль, серед тих хто звертається за допомогою до міліції, є й такі, що не розуміють, чи не хочуть розуміти призначення цієї служби. Повідомляючи про нібито екстрену ситуацію, люди не завжди замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен помилковий виклик завдає великої шкоди не тільки державі, але й усім громадянам. Адже перевірка таких дзвінків передбачає чималі фінансові витрати, багато спеціалістів екстрених служб відволікаються від виконання основних обов’язків. Може статися так, що надійде справжнє повідомлення про злочин, а правоохоронці й лікарі не зможуть встигнути туди, де вони дійсно потрібні людям, якщо чиєсь життя опиниться під загрозою.

Час від часу в Україні знову стали з’являтися повідомлення про замінування. На такі сигнали міліція реагує швидко та оперативно, адже справа стосується життя і здоров’я українців.

Заради розваги діти часто вдаються до необміркованих вчинків, навіть не замислюючись над тим, чим це може для них обернутися. Звичайний жарт про замінування школи чи іншого об’єкта може закінчитися ув`язненням для неповнолітнього, або величезним штрафом для його батьків.

Повідомлення надходять від хлопців віком від 10 до 16 років із їхніх мобільних телефонів або телефонів друзів.Повідомляючи про нібито небезпечну ситуацію, підлітки не замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен помилковий виклик завдає великої шкоди не лише державі, й усім громадянам. Адже перевірка таких дзвінків передбачає чималі фінансові витрати, багато спеціалістів екстрених служб відриваються від виконання основних обов’язків. Може бути таке, що надійде справжнє повідомлення про злочин, а правоохоронці не зможуть встигнути туди, де вони справді потрібні людям, якщо чиємусь життю загрожує небезпека.

Як свідчить статистика, найчастіше повідомляють про замінування учні загальноосвітніх шкіл. Фахівці визначають різні причини таких жартів – від хуліганських проявів, жартів психічно хворих, помсти до банального зриву уроків. Батьки мають знати та пояснювати своїм дітям, що за такі жарти передбачається відповідальність за чинним законодавством. Кримінальна відповідальність за такого роду злочини настає з 16 років. Відтак, за хибне повідомлення неповнолітніх школярів нестимуть відповідальність їхні батьки, яким доведеться відшкодовувати завдані збитки.

Згідно зі статтею 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальник кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До того ж, зловмиснику доведеться оплачувати всі витрати виїзду представників правоохоронних органів та інших відомств (витрати на пальне­мастильні матеріали, амортизаційні витрати, оплата праці співробітників та інше). Один такий виїзд на місце події спеціалістів вибухово-технічної служби ГУМВС «коштує» близько тисячі гривень.

Крім значних матеріальних збитків у частині витрат бюджетних коштів на виїзд працівників ОВС, СБУ, вибухотехнічної та пожежно-рятувальної служб, лікарів швидкої медичної допомоги для ліквідації можливих наслідків загрози вибуху, правопорушники спричиняють ще й моральну шкоду – припиняється діяльність закладів, люди отримують психологічний стрес. На фоні телевізійних оглядів таких подій у людей з нестійкою психікою та дітей можуть виникати панічні реакції або ж прагнення наслідування.

Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на термін від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на термін від чотирьох до восьми років.

Порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Свідомо неправдивий виклик спеціальних служб» тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Найчастіше до міліції надходять повідомлення про замінування найбільш відвідуваних громадянами місць, де велике скупчення людей, це навчальні заклади, вокзали, адміністративні будівлі, магазини та ринки.

Події розгортаються завжди однаково: невідомий телефонує на номер екстреного виклику «102» і повідомляє про замінування навчального закладу, супермаркету, вокзалу тощо. Після загальної евакуації учнів та персоналу, вибухотехники ретельно перевіряють об’єкт. Співробітники ДАІ перекривають рух транспорту, дільничні, патрульні та «Беркут» очеплюють будівлю.

Ясна річ, ніякої вибухівки міліціонери не знаходять, бо її й не було. За фактом відкривається кримінальне провадження, триває пошук «жартівника», який у більшості випадків обов’язково встановлюється й несе заслужене покарання.

Міліція добре оснащена технічними засобами, які дозволяють вираховувати «мінерів» майже у 100% випадків. Мало того, що жартівникам доводиться оплачувати усі витрати на викриття хибних дзвінків, виїзди цілої бригади з числа представників правоохоронних органів та інших відомств, їх у обов’язковому порядку ще й карають за всією суворістю закону.

За кожним викликом на місце події виїздить слідчо - оперативна група міліції, працівники міліції громадської безпеки та кримінальної блоку, Державтоінспекції, вибухотехніча служба, кінологи, лікарі «швидкої допомоги» та рятівники ,словом, усі оперативні служби міліції та інших служб міста та району. Проводиться кропітка робота: оточується місце «замінування», із вказаних закладів та найближчих житлових будинків проводиться евакуація людей, призупиняється рух автотранспорту у районі можливого вибуху, а фахівці - вибухотехніки крок за кроком обстежують приміщення та прилеглу територію з метою виявлення вибухівки.

Жарти про замінування не іграшка і відповідати за скоєне правопорушення прийдеться батькам і ременем виховання горе - мінера може не обмежитись.

Незнання закону не звільняє від відповідальності, такі необдумані вчинки та наслідки можуть зіпсувати подальше життя не тільки дітям а й їхнім батькам. За «жарти» карають батьків. Законодавством передбачено штраф у понад 8 тисяч гривень.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.