80-та річниця трагедії в Бабиному Яру
29 вересня вчитель історії Сочка Г.І. Колоднянської гімназії провела урок-пам'яті , присвячений трагедії Бабиного Яру.
Це урочище, яке стало могилою 33 тисяч чоловік в період нацистської окупації Києва у 1941-1943 роках. Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистськими окупантами мирного населення: євреїв, ромів, військовополонених, активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 року розстріляли майже 30 тисяч євреїв. Бабин Яр став своєрідною демонстрацією злочинів нацистського режиму: за два дні фактично повністю було знищено єврейське населення столиці України (до війни в Києві проживали близько 50 тисяч євреїв).
Трагедія Бабиного Яру була несправедливо забута на тлі того, які жахи творилися в концтаборах. Розслідуванню діяльності айнзацгруп був присвячений окремий судовий процес у рамках Нюрнберзьких процесів. Керівників підрозділів засудили як воєнних злочинців.
Діти з глибоким хвилюванням прослухати інформацію про трагічні події Бабиного Яру, про цинізм вчинків нацистських окупантів, та засудили їх дії щодо людей, особливо за етнічною ознакою. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення людей під час Другої світової війни.